Pierwsza wizyta behawiorysty

Pierwsza wizyta behawiorysty w naszym domu to często niemały stres. Co więc należy wiedzieć by móc dobrze przygotować się do tego spotkania?


  • Przed wizytą specjalisty, wybierz się z psem do weterynarza na kontrolę stanu zdrowia. Chodzi o to by już na wstępie wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne, które mogą powodować u psa takie, a nie inne zachowania. Przygotuj też książeczkę zdrowia lub dokumentację badań jeśli pies cierpi na jakieś dolegliwości.
  • Przygotuj sobie listę terminów. Będę chciała, aby podczas wizyty obecni byli wszyscy domownicy więc nie wybieraj takiej daty gdy dzieci są w szkole, a babcia u lekarza. Termin ustalimy już na etapie wymiany maili lub podczas rozmowy telefonicznej więc dobrze byłoby gdybyś wiedział kiedy ta wizyta ma szansę się odbyć.
  • Będę dużo pytać. Jeszcze przed wizytą w Twoim domu będziesz poproszony o wypełnienie ankiety na temat swojego pupila. Muszę bowiem wiedzieć z czym przyjdzie mi się zmierzyć i chciałabym móc opracowywać nieco strategię działania jeszcze przed wizytą by skuteczniej i szybciej móc pomóc.
  • Zaopatrz się w ulubione smakołyki Twojego psa. Zawsze mam przy sobie torebkę ze smakami, ale z doświadczenia wiem, że psy bywają wybredne i często nie skuszą się na “pierwsze lepsze”.
  • Bądź szczery i nie oszukuj mnie. Przychodzę by pomóc, a nie szkodzić czy oceniać. Jeśli zaczniesz wprowadzać mnie w błąd i zamiast powiedzieć, że pies sypia na zewnątrz w budzie, stwierdzisz, że rozłożysz mu nowiutkie legowisko zaraz przy kominku w salonie prezentując je jako jego miejsce – prawdopodobnie nie będę w stanie pomóc.
  • Nie stresuj psa zabiegami pielęgnacyjnymi czy strojeniem go w psie fatałaszki przed moją wizytą. To czy Twój york będzie miał nową kokardkę na głowie, a Twój szpic nieziemsko puszysty ogonek – nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Psa jednak takie nagłe zabieganie o jego prezencję może mocno stresować.
  • Jeśli Twój pies jest psem agresywnym KONIECZNIE ZAŁÓŻ MU KAGANIEC JESZCZE PRZED MOIM WEJŚCIEM do domu lub mieszkania. Jeśli zauważę, że pies u którego zgłoszono agresję jest bez żadnej formy zabezpieczenia – nie podejmę się współpracy.
  • Nie stresuj się. Ja naprawdę nie gryzę, a chcę jedynie pomóc najlepiej jak umiem.
  • Myśl logicznie. Nie każdy problem da się rozwiązać lub skorygować podczas jednego czy dwóch spotkań. Nikt nie jest cudotwórcą. Co więcej, tak naprawdę to TY będziesz zobowiązany do pracy i ćwiczeń ze swoim psem zgodnie z zaleceniami, które ode mnie otrzymasz. Jeśli nie będziesz się do nich stosował no to cóż… Niczego nie osiągniemy.
  • Nie jesteś sam. Moi klienci zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc. Po pierwszej wizycie otrzymasz ode mnie plan działań na następne dni, tygodnie. W ramach jakichkolwiek problemów, będziemy w kontakcie.
  • KONIECZNIE ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM