KIEDY WARTO UDAĆ SIĘ DO BEHAWIORYSTY?

W naszym społeczeństwie przyjęło się, że pełny dom to dorośli, dzieci i pies. Bardzo często nawet spotkać można takie pojęcie jak “pies rodzinny” czy “pies dla rodziny”. Motywacjami dla ,których decydujemy się na czworonoga jest też to ,że “pies nam się podoba”, “znajomi mają”, “nasz styl życia jest odpowiedni do tego by posiadać takiego ,a nie innego psa”, “mamy konkretne cele w posiadaniu zwierzaka” i tak dalej, i tak dalej… Motywacje mogą być dobre bądź złe i niestety nie będziemy w stanie wpłynąć na to jakie decyzje podejmują ludzie. Możemy jednak uświadamiać o tym, że jeśli już z jakiegoś powodu zwierzę znalazło się w naszym życiu – warto zasięgnąć porady specjalisty – behawiorysty lub trenera. Czy musisz mieć konkretny problem z psem, aby skorzystać z takiej usługi? Absolutnie nie!

Po co, na co i dlaczego?

Behawiorysta to nie tylko człowiek od rozwiązywania problemów. Specjalista podpowie Ci również jak tych ewentualnych problemów uniknąć, jak zbudować trwałą i silną więź ze zwierzęciem; jak spełnić jego potrzeby. Nie od dziś przecież wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Doskonałym przykładem są tutaj między innymi sławne w ostatnim czasie psie przedszkola. Nie idziemy na takie zajęcia do specjalisty, aby leczyć i naprawiać problemy, ale po to ,aby ich skutecznie uniknąć w przyszłości i nie popełnić rażących błędów w opiece nad psem. Jeśli zastanawiacie się nad psim przedszkolem dla swojego szczeniaczka – zajrzyjcie do mojej oferty.

Również jeśli jesteście dopiero na etapie rozmyślania nad wprowadzeniem nowego członka rodziny do domu – warto jest skonsultować ten fakt ze specjalistą. Pomoże on w doborze rasy, podpowie jak przygotować siebie i otoczenie na psa. Jest to szczególnie istotne jeśli ma to być nasz pierwszy pies i jeszcze niezbyt orientujemy się w temacie. W swojej ofercie posiadam również możliwość umówienia się na taką konsultację, która ma pomóc w rozwianiu wątpliwości przyszłym opiekunom zwierzęcia.

kiedy się decydować?

Od razu gdy problem zaczyna się pojawiać lub gdy nasuwają się pytania. Nie czekajmy, aż sąsiedzi zaczną skarżyć się na wyjącego w mieszkaniu psa, czy na to, że boją się koło nas przejść bo zwierzak zaczyna się na nich rzucać. Reagujmy od razu bo każda zmiana w zachowaniu psa to proces, który musi chwilę potrwać. Czym dłużej będziemy zwlekać – tym dłużej będziemy z tym problemem walczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *