PSIA APTECZKA – CO WARTO W NIEJ MIEĆ

Wybierając się z naszym milusińskim na wyprawy – i te małe i te duże – trzeba mieć na uwadze, aby dobrze się do tego przygotować. Podczas wędrówek może bowiem zdarzyć się wiele. Trzeba być przygotowanym absolutnie na wszystko dlatego warto jest dobrze skomponować podręczną apteczkę, którą można łatwo wsadzić do plecaka czy torebki.

Jadąc gdziekolwiek dalej należy także zorientować się gdzie znajduje się najbliższy gabinet weterynaryjny lub przychodnia weterynaryjna, aby w razie przykrej sytuacji nie szukać w popłochu informacji “na szybko”.

Wybierając się z pupilem gdziekolwiek dalej, bądźmy przygotowani na każdą ewentualność.

Książeczka zdrowia

Jadąc w podróż pamiętajmy o tym, aby obowiązkowo zabrać ze sobą książeczkę zdrowia naszego psa. W razie potrzeby udania się do weterynarza, lekarz będzie miał wgląd do informacji na temat dotychczasowego przebiegu leczenia naszego milusińskiego.

Bandaże adhezyjne (vetflex)

To bardzo elastyczne i sprężyste bandaże. Dobrze byłoby mieć je w psiej apteczce. Nie sprawdzą się w przypadku gojenia rany gdyż nie przepuszczają powietrza, ale jeśli naszemu psu stanie się niespodziewane “kuku” na spacerze, świetnie zabezpieczą ranę lub skaleczenie na czas dojścia do domu lub do lekarza. Warto jest mieć je w kilku różnych rozmiarach.

Vetflex czyli elastyczny bandaż potrafi być wybawieniem w sytuacji skaleczenia się przez psa np. w łapkę.

Opatrunki w sprayu

Sprawdzą się dobrze np. w przypadku przecięcia opuszki łapki. Przed dobraniem odpowiedniego środka skonsultujmy jednak ten fakt z weterynarzem gdyż na rynku jest wiele różnych rodzajów tych opatrunków.

Octenisept

Niezastąpiony odkażacz do ran. Łatwa do użytku forma w sprayu.

Klasyczne bandaże

Dobrze jest mieć je awaryjnie w apteczce gdyby użycie bandaża elastycznego nie było możliwe.

Pęsetka

Niezastąpiona w przypadku kiedy musimy wyjąć niewielkie ciało obce z ciała zwierzaka np. drzazgę (UWAGA! większych obiektów nie należy wyjmować samodzielnie)

Rękawiczki gumowe jednorazowego użytku

Warto je mieć w przypadku kiedy musielibyśmy mieć kontakt z krwią lub raną zwierzaka w bezpośredni sposób.

Folia termiczna

Przyda nam się w przypadku wyziębienia organizmu np. wtedy gdy pies wpadnie nam do wody i dojdzie do podtopienia.

Sól fizjologiczna

Doskonale sprawdzi się kiedy będziemy zmuszeni przepłukać psu oczko.

Pamiętaj! Apteczka jest ZAWSZE pomocą doraźną. Z każdym problemem zdrowotnym, a także urazem należy niezwłocznie udać się do lekarza weterynarii. Absolutnie zabronione jest eksperymentowanie i podawanie zwierzakowi leków na własną rękę. “Wujek Google” to nie źródło rzetelnych informacji medycznych. Zachowajcie zdrowy rozsądek oraz uważajcie na siebie i swoich milusińskich.

Zapraszam też do zapoznania się z poprzednim wpisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *